Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Połczyn-Zdrój

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże jest niebezpieczny i ze względów ekonomicznych oraz tak ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Police

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest odpowiednim zachowaniem, z którego trudno uciec, to posiadanie z niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne jest toż, że ułatwia on bezpieczeństwo pracy oraz umożliwia, że kierowca oraz ładunek trafią na środowisko w sumie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na targu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa chwila na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego działaniem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są włożone w pewnej obudowie łączonej z recepty na dachu kabiny pojazdu lub na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, kojarzy się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym dodatkowo w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje jeszcze wyposażone w model, który chroni nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie czy możemy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Darłowo

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w projekt została wprowadzona woda. Stanowi ona właśnie schładzana, i ważną zaletą tego typu klimatyzatorów jest toż, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a jedynie obniżają dominującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego standardu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa umieszczona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi nader poważna, gdyż pewnie on ograniczyć temperaturę powietrza dominującą we tle pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie gra w tropikalnym klimacie. Też gdy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą cechą jest niski pobór prądu konieczny do prawidłowego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Darłowo

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments