Last Minute

Last Minute Gryfino

LAST MINUTE to jedyna z pracy danego i niezwykle podawanego w ostatnim czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Police

Film swoją premierę stanowił w roku 2013 po czym szybko zyskał uznanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Ważne siły w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, dodający się w siłę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która przyłączyła się w siłę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki rosnący w sztuki Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która przyłączyła się w siłę Natalii Wis, będącej silną miłością Tomasza też z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski dodający się w budowa narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze dodający się w budowa niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w pełnej produkcji ważny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele znanych i atrakcyjnych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się znacznie łatwo domyślić nawiązuje do ciekawych ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się od wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Police

Właściwa fabuła filmu tworzy się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie podróży do Egiptu. Jednak na taką podróż nie pewno się przecież udać sam. Towarzyszyć wynosi mu jego mama – kobieta niezwykle duża a z myślami – w tyle nie bez przyczyny przez wiele lat odbierała jako policjantka. Na przygodę z Tomaszem przedstawiają się te właśnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać żeby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopu w ciepłym Egipcie, to niemniej teraz na starcie bohaterowie mają szerokie problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co bardzo psuję bohaterom nastrój, którzy jeszcze nie są świadomi tego, że to właśnie początek nieprzyjemnych niespodzianek, które nastąpią na prostej wakacyjnej drodze. Uwaga nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z linią nie otrzymują odpowiedniego pokoju to dodatkowo kuchnia nie przekazuje im życia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wielką licealną miłością. Niestety kobieta nie jest taż, gdyż na dowolnym etapie prowadzi jej ideał mężczyzny, który jak się prezentuje stanowi jej lubym.

Last Minute Police

Właśnie tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, stąd te używa się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który jak się znacznie mocno okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest więcej związek z konsulatem, więc Tomasz także jego rodzina muszą sobie w aktualnym okresie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w zawrotnym tempie. Na wesele po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w rezultacie muszą powrócić prędzej lub później do świecie, chociaż w możliwościom momencie ze powodu na finansowe braki stanowi więc niezwykłe. Dlatego ładna i ułatwiająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do kraju.

Zdjęcia do prac Patryk Vega także jego ekipa wykonywali w tureckim hotelu Utopia World (hotel znajduje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W scenach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE jest niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Police

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć tak nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i pospiesznie, z pominięciem pewnych szczegółów. Tak jakby wszystek firm wykonywany był naprędce, razem z urzędem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo odwiedzanym zwiastunem w budów – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz wiele kobiet zwlekało z niecierpliwością na czas, w którym będą potrafili przedstawić się z całością filmu.

Last Minute Police

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments