Leasing Finansowy ? dla kogo?

Leasing finansowy to doskonałe wyjście nie tylko dla firm, które mają już jakiś kapitał i chcą poszerzać działalność przez inwestowanie, ale także dla całkiem nowych firm, które nie maja jeszcze na samochodów, maszyn lub urządzeń niezbędnych do funkcjonowania firmy.

Dochody firm leasingowych rosną z każdym rokiem w coraz szybszym tempie, co pokazuje z jaką ufnością Polacy podchodzą do tego typu finansowania kapitału firmowego oraz pokazuje też, jak prężnie wciąż rozwija się nasza gospodarka.

Przedsiębiorcy wybierają tę formę finansowania samochodów ze względu na możliwości podatkowe jakie przynosi ze sobą wzięcie samochodu/sprzętu w leasing, zamiast zaciągania na niego kredytu.
Zaciągając leasing można wykorzystać nienaruszoną zdolność kredytową na zaciągniecie pożyczki na inne wydatki (z reguły są to kredyty obrotowe).

Od kosztów uzyskiwania dochodów można odliczyć sobie w całości podatek, a do owych kosztów uzyskiwania dochodów wlicza się wysokość rat leasingowych. Inne zalety leasingowania to też minimum formalności, jakich trzeba dopełnić w razie wykupowania auta w jakiejkolwiek postaci oraz przede wszystkim to, że nie trzeba ustanawiać dodatkowych zabezpieczeń, aby uzyskać leasing dla firm- w niesprzyjających warunkach dla leasingodawcy będzie on po prostu ustanawiał wyższe odsetki.

To wszystko sprawia, że większe i średnie przedsiębiorstwa bardzo chętnie dopełniają źródła finansowania swojej firmy o leasing, zwłaszcza samochodowy.

Leasing ? poradnik

Według ekspertów spośród innych krajów europejskich to właśnie w Polsce zawiera się najwięcej umów o leasing. Jest to wskaźnik nie tylko świetnie rozwijającej się gospodarki w naszym kraju, ale także fakt świadczący o tym, jak chętnie korzystamy jednak z tego, a nie innego źródła finansowania nowych inwestycji w firmie.

Jest to konkurencyjny dla kredytu sposób na uzyskanie nowego auta lub sprzętu dla naszej firmy. Nadal jednak jest to ta forma finansowania zakupu samochodowego, która budzi najwięcej wątpliwości wśród przedsiębiorców. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej kredytowanie przebiega na znacznie bardziej przejrzystych warunkach dla przedsiębiorcy. Podobnie źle wygląda przeciętna świadomość obywateli o samej istocie leasingu. Taka niewiedza przy zawieraniu umowy często prowadzi do wielu rozczarowań oraz, co gorsza, ponoszenia kosztów przez firmę. Ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę z tego, kto jest kim w umowie o leasing, do czego jest zdolny oraz co faktycznie może, jakie są odsetki i rozmaite opłaty dodatkowe oraz co zrobić i co może się zdarzyć, kiedy nie będziemy mogli spłacać dalej rat leasingowych.

Poza tym warto wiedzieć, czy leasing to faktycznie wybór lepszy od zwykłego kredytu dla naszej firmy ? tutaj wszystko zależy od tego, na jaką skale planujemy inwestycje, a raczej jak wygląda stosunek skali planowych inwestycji do naszych możliwości finansowych. Warto poznać rozmaite przykłady problemów, z jakimi spotykają się w życiu klienci firm leasingowych również.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
4 lat temu

Interesujący wpis. Dobrze się czyta.