Leasing również dla osób fizycznych

 

Jeszcze nie tak dawno, osoby, które nie prowadziły własnej działalności gospodarczej, nie mogły liczyć na leasing samochodowy. Nowe auto mogły nabyć za gotówkę bądź na kredyt.

Dzisiaj dostępny jest leasing samochodowy dla osób fizycznych, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Niestety jego atrakcyjność, dla klientów indywidualnych jest znacznie mniejsza, niż leasing samochodowy dla prywatnych firm. Jednak prywatni klienci, mogą zaciągnąć auto na leasing, z wielu innych przyczyn, ma on bowiem niezaprzeczalne auty.

Przede wszystkim minimum formalności. Na dodatek jeśli nabywamy auto w salonie, możemy liczyć na pakiet dodatkowych atrakcji oraz promocji. W każdym bądź razie opłaty za leasing dla klientów indywidualnych jak też dla prywatnych firm są porównywalne. W skład kosztów leasingu wchodzi bowiem opłata wstępna, końcowa, prowizja i inne. Istotną różnicą jest mianowicie możliwość odliczenia od podatku, co mogą czynić firmy prywatne, zaś osoby fizyczne już nie. To sprawia że leasing samochodowy jest bardziej korzystny dla prywatnych przedsiębiorców, niż osób fizycznych.

W obu wypadkach leasing, daje jednak możliwość użytkowania auta od razu, bez konieczności posiadania dużej gotówki.

Leasing na nabycie auta ? leasing finansowy lub leasing operacyjny

Wiele firm leasingowych, jak też salonów samochodowych kusi klientów małą ilością formalności, oraz szybką procedurą. W ten sposób, można niemal po podpisaniu umowy wyjechać z salonu nowym autem. Na dodatek większość firm leasingowych ma zbliżona do siebie ofertę, a leasing samochodowy jest udzielany na podobnych zasadach.

Wszystkie firmy leasingowe, najczęściej wymagają wstępnej opłaty, która waha się od 10 do 20 procent wartości całego pojazdu. Stali klienci, mogą oczywiście liczyć na zniesienie tych opłata początkowych, jednak ich miesięczna rata przez to wzrośnie. Każda firma leasingowa oferuje również wykup auta leasing na własność. Można dokonać tego za pomocą opłaty końcowej, która jest ustala indywidualnie od wartości danego auta. Zazwyczaj taka opłata wynosi około 1 procenta jeśli okres wykupu leasingu wynosi więcej niż dwa lata.

Trzeba wspomnieć także o zabezpieczeniach. Leasing jak sama nazwa wskazuje zabezpiecza się nie tylko samym autem, ale również wekslem. W odróżnieniu do kredytu samochodowego, leasing nie posiada oprocentowania. To firma leasingowa ustala ile ma wynosić miesięczna rata za użytkowanie auta. Zazwyczaj kwota to wynosi od 120 do 125 procent. W cenę tą wchodzi jednak jeszcze ubezpieczenie i inne opłaty oraz prowizje, z których składa się leasing samochodowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments