Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Biały Bór

Płaskostopie liczy na pełnym obniżeniu sklepienia stopy lub przeciwnie jej obniżeniu. Stopa jaka nie ma płaskostopia nie dotyka wszą swoją powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy jaka planuje płaskostopie niestety tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Barlinek

U tej role dołącza do zaniku łuków stopy, wtedy stopa zatrzymuje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie ma do 40% ludzi. Aby zapobiec powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom podnoszącym nasze pierwsze etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest podstawą płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu oraz obciąża stopy. Polecane są dwa sposoby płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann

promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące efektem obniżenia się łuku podłużnego stopy tak, że cała podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa wykonywa się szeroka i traci swoją elastyczność. Płaskostopie leży w jakimkolwiek wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do jakiś 3-4. roku bycia płaskostopie jest prawie fizjologiczne, a uzależniony jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i obolałych mięśni. Tym rodzajem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z wzrostem dziecka. Deformacja stopy w budowie płaskostopia zmienia prawidłowe punkty jej utrzymania. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp oraz dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale też łydek oraz kręgosłupa. Poza tym nacisk na dno w pomieszczeniu stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje rozpoczynaniem się na podeszwie stopy bolesnych oraz trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może również doprowadzić do wzroście wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego lub w ekstremalnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie oraz noszenie obuwia oraz chodzenie. Istnieje to bardzo dokuczliwe i przydatne będą buty ortopedyczne dla niemowląt. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone i długo trwające, prowadzić że do wzroście stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie ale na szkoleniu mięśni stóp jednak i trzymaniu odpowiednio dopasowanych, szerokich oraz wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (a tylko po konsultacji z specjalistą – nigdy na polską rękę!) i pamiętaniu o utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała.

Promocja Deichmann Barlinek

Do zadań korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: szukanie na palcach, piętach i zagranicznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki będącej na ziemi lub chwytanie i poprawianie palcami stóp małych materiałów z podłogi. Czasem lecz w przypadku mocnych i wykonywających duże dolegliwości deformacji stóp, ćwiczenia i pracowanie zachowawcze mogą ujawnić się nieskuteczne. Konieczny może się okazać to zabieg operacyjny. Lecz obecne istnieje potrzebne lecz w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Barlinek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments