glazura

Tania glazura Nakło nad Notecią

Typy glazury wprowadzanej na okładziny ścian i podłóg

Istnieje wiele sposobów płytek, które kłócą się z siebie, zarówno pod względem specyfikacji, jak również stylu. Glazura w mieszkaniu zdobi i jest klimat projektu.

Tania glazura Nakło nad Notecią

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o bardzo porowatej fakturze, której podstawa okazuje się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na którą zakładany jest ciekawy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, natomiast jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wyglądy i wyróżnia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Nakło nad Notecią

 

glazura allegro

glazura

Najczęściej wykorzystywany do dekoracji ścian wewnętrznych w wnętrzach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany oraz jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest tematem szklistym stopionym w procesie wypalania. Pod względem technologii wdrażanych w prac, a i podstawowych materiałów, fajans jest jako porcelana. Fajans to płytka tworzona przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Wykorzystywany w starych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Nakło nad Notecią

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która również przyznaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta tania jest zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ opiera się na kilku rodzajach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Zlokalizowane na podłogach w budynków wykonują nasze prace znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Nakło nad Notecią

– Cotto – płytki nieszkliwione zrobione z czerwonej gliny. Podczas prac przenosi się jedno wypalanie. Na przestrzeni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane często do dekoracji na podłogach wewnętrznych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, jakie potrafią stanowić zrobione zarówno z czerwonej, jak również białej gliny. Pierwszy jest 0 do 20% absorpcji wody, drugi z 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często wykorzystywany do kierowania na podłogach zewnętrznych. Jest więcej używany do okładzin ścian wewnętrznych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, która zawiera wielokolorową zagęszczoną podstawę. Zewnętrzna strona potrafi istnieć zarówno szkliwiona, jak również nieszkliwiona. Główne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka odporność mechaniczna, siła na chemikalia. Pewno istnieć stawiany w okładzinach podłóg publicznych i psychicznych, elewacji, a też do boków basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie więcej niż 3%!

– Czerwony Gres – tak zwie się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Istnieje więc tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która ukończy przez jakieś wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Jest do tworzenia podłóg publicznych i prywatnych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Jest z 0 do 0,5% absorpcji wody. Wykorzystywana w programach z fizycznymi i wewnętrznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to produkt o wielu zaletach. Dzięki niej wszystkie pomieszczenie może radować się kreatywnością i czymś przez długi godzina. Jest właściwy, ekologiczny, jest dużą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej opieki. Tania glazura Nakło nad Notecią

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments